FESTAS DE MARÍA PITA 2017

FESTAS DE MARÍA PITA 2017 | xoves, 10 de Agosto

xoves, 10 de Agosto

FESTAS DE MARÍA PITA 2017 | xoves, 10 de Agosto
olvidate-del-cielo
olvidate-del-cielo

FEIRA DO LIBRO
Xardíns de Méndez Núñez | 11:00 - 14:00 / 17:30 - 22:00 h

  • 11:00 Rocío López asina Olvídate del cielo, na caseta de Ler Librerías
  • 12:00 Almudena Ballester asina Normas de inseguridad, na caseta da librería Berbiriana
  • 18:00 Jorge Mosquera asina Cambio de paso, na caseta da librería Berbiriana
  • 19:00 Preséntase Esencias a propósito de... Por Roberto Vila.
  • 20:00 Xabier López Mateos asina Cancodrilo na caseta da Libraria Arenas
  • 20:30 Marcha e recital dos textos de Urbano Lugrís e presentación do libro El tesoro de Punta Herminia y otras textos sumergidos. Ed. Alvarellos. Salida da Rúa Olmos.
  • 21:15 Preséntase O sol dentro da cabeza, de Suso Díaz, por Edicións Laiovento. Participa Mercedes Queixas


O XARDÍN DOS LIBROS • Programación detallada nas páxinas 11 e 12.

  • 18:00 Caxoto “A Trastenda dos Contos” • Palco da Música
  • 19:00 Vane Rivas + Caxoto “Visita Guiada Itinerante Feira” • Xardíns de Méndez Nuñez e Quiosco Alfonso.
  • 18:00-20:00 Anxo Moure “Biblioteca Itinerante” “Itinerante Feira” • (librarías de A Coruña)
  • 18:00-20:00 Feira do libro “Booktubers” “Contadoras” “Lecturas compartidas” • Palco da música
  • 18:00-20:00 Re-Xenerando “BookSprint”: creación colaborativa con Andrea Rico • Palco da música
  • 20:00 Títeres Alakrán “Os Soños na Gaiola” • Palco da Música
     


FEIRA DE ARTESANÍA
Xardíns de Méndez Núñez


FESTIVAL NOROESTE
Varios espazos. Desde as 19:15 h

13:30. SEN SENRA, RÚA CAPITÁN TRONCOSO
13:45, SEWARD PRAZA JOSÉ SELLIER LOUP
14:00. TORTEL, RÚA TORREIRO
14:45. SALTO, RÚA CAPITÁN TRONCOSO
15:00. BALA, PRAZA JOSÉ SELLIER LOUP
15:15. CALERO, RÚA TORREIRO
19:15. MIELITZA, CASA MUSE0 CASARES QUlROGA
19:30. PANTIS, PRAZA DAS BÁRBARAS
20:15. SALMIAK, CAMPO DA LEÑA
20:15. OAGLA, PRAZA DE SAN NICOLÁS
20:30. TRAVESTÍ AFGANO, PRAZA DAS BÁRBARAS
21:00. WINDOW PANE, CAMPO DA LEÑA
21:00. ÁNIMA, PRAZA DE SAN NICOLÁS
21:30. EMILIO JOSÉ, PRAZA DAS BÁRBARAS
22:00. VALGEIR SIGURÔSSON, FUNDACIÓN LUIS SEOANE
22:00. LULA PENA, CASTELO DE SANTO ANTÓN
22:00. THE SOUL JACKET, PRAZA DE SAN NICOLÁS
22:15. SAMESUGAS, CAMPO DA LEÑA
22:45. AVIADOR DRO, PRAZA DAS BARBARAS
23:15. LOS MAMBO JAMBO, PRAZA DE SAN NICOLÁS
23:30. ADRIFT, CAMPO DA LEÑA
00:30. SERVANDO (AVIADOR DRO) BARBERÍA
00:30. STEREOMOTOR DJS BUNKER
00:30. PUMBA DJ MALTE
00:30. DJ ESPINOSO PETARDPOP-VIGO MILAGRO DAY & NIGHT BAR

 

VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO
Xardíns de Méndez Núñez

MESAS REDONDAS,  Kiosco Alfonso, Xardíns de Méndez Núñez, 3

  • 18:30 - 19:30: Pablo Auladell
  • 19:45 - 21:00 Dave McKean

EXPOSICIÓNS:

  • SALA DE EXPOSICIÓN DO PAZO MUNICIPAL: Pza. María Pita, 1
    PABLO AULADELL
  • KIOSCO ALFONSO: Xardíns de Méndez Núñez, 3
    DAVE MCKEAN | RALPH MEYER | EDUARDO RISSO | JULIE ROCHELEAU | KIKO DA SILVA
  • PALEXCO: Av. Asociación da Prensa, sfn
    NATACHA BUSTOS | NOB | RAYCO PULIDO | CAMERON STEWART
  • SALVADOR DE MADARIAGA: R. Durán Loriga, 10
    DA NOVELA AO COMIC.  PREMIO CASTELAO DEPUTACIÓN DA CORUÑA
  • FUNDACIÓN BARRIÉ, R. Cantón Grande,9
    10 ANOS PREMIO NACIONAL DE CÓMIC
  • AFUNDACIÓN R. Cantón Grande, S
    A BANDA DESEÑADA GALEGA EN VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO
  • TORRE DE HÉRCULES Estrada da Torre de Hércules, 1
    20 ANOS DE CARTEIS DE VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO

OUTRAS ACTIVIDADES

  • RÚA DA BD, {Xardíns de Méndez Núñez)
    • Espazo para as librarías, editoriais e asociacións dedicadas ao mundo da banda deseñada.
    • Obradoiro de creación de cómics con Xosé Tomás
    • Presentacións de novidades editoriais e proxectos ligados ao cómic
    • Sinaturas
    • Obradoiros a cargo das Bibliotecas Municipais e Asociacións Culturais.
  • COMICTECA DE VIÑETAS DESDE O ATLÁNTICO (Palexco)
    Todos os títulos dos convidados ao Salón, presentes e pasados, a disposición do público xunto con series clásicas e obras

 


FESTIVAL MANICÓMICOS

19:00 “Duellirium”  • Exterior Centro Cívico de Os Mallos
20:30 “Smart” • Teatro Centro Cívico de Os Mallos


FAMILIRÚA • Información detallada na páxina 13.

19:30 Os Contos de Pablísimo “Contiario”
• Parque del Centro Cívico Municipal de Palavea. 
• Se chove: CCM Palavea
 


FESTIVAL DE ARRAIGO
Amizades
Praza da Tolerancia | 20:00 h

 

XXXI Edición do Festival Internacional de Folclore Cidade da Coruña

  • Hwa Seong Dance Troup - Corea do Sur
  • Grupo de Danzas Folclóricas Carmen López - Colombia
  • Song and Dance Ensemble “Bielsko” - Polonia

Praza de Pablo Iglesias | 20:00 h

 

Campionato mundial de Snipe
 

Comentarios
FESTAS DE MARÍA PITA 2017 | xoves, 10 de Agosto